ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සේවය විදෙස් ගතවන සිසුන් සඳහා සුවිශේෂී Online දීමනා හඳුන්වා දෙයි

ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සේවය ශිෂ්‍ය වීසා බලපත්‍රලාභීන් සඳහා ගුවන් සේවයේ වෙබ් අඩවිය හරහා සෘජුවම ගුවන් ප්‍රවේශ පත්‍ර වෙන් කිරීම් සඳහා බහුවිධ සුවිශේෂී ප්‍රතිලාභ හඳුන්වා දී තිබේ. ශිෂ්‍ය සංචාරකයින්ට ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සේවය සමඟ ගමන් කරන විට මුදල් ආපසු දීමේ දීමනා සහ අතිරික්ත ගමන් මලු දීමනා භුක්ති විඳීමට හැකිවේ.

සිසුන්ට ඔවුන්ගේ පළමු ගුවන් ටිකට්පත් මිලදී ගැනීමේදී ක්ෂණිකව සියයට 10 ක මුදල් ආපසු හිමිවන අතර ස්වයං-සංචාර සඳහා ප්‍රවේශපත්‍ර පහක් දක්වා මිලදී ගන්නා සෑම අවස්ථාවකදීම අමතර ටිකට් පතකටම සියයට 15 ක මුදල් ආපසු ඔවුන්ටම ලබා දෙනු ඇත. මීට අමතරව, සිසුන්ගේ දෙමාපියන් සහ භාර්යාව හෝ ස්වාමිපුරුෂයා  විදේශයන්හි අධ්‍යාපනය ලබන අය  බැලීම සඳහා ප්‍රවේශපත්‍ර මිලදී ගන්නා විට සියයට පහක මුදල් ආපසු ගෙවීමක් ලබාදෙනු ඇත.

අධ්‍යාපනය සඳහා වෙනත් රටකට සංක්‍රමණය වීම බොහෝ විට සිසුන්ට නොසන්සුන් සහ පීඩාකාරී අත්දැකීමක් විය හැකිය. එම කාලය තුළ ශිෂ්‍යයෙකුට මුහුණ දීමට සිදු විය හැකි බොහෝ අභියෝග පවතින අතර ගුවන් ගමන් මලු දීමනා සීමාවන් මත තම පුද්ගලික බඩු බාහිරාදිය රැගෙන යන්නේ කෙසේද යන ප්‍රශ්නයට ඔවුන්ට ප්‍රධාන වශයෙන් මුහුණ දීමට සිදුවෙයි. මෙම පොදු අභියෝගයට ප්‍රතිචාර වශයෙන්, ශ්‍රීලංකන් එක් එක් ගමන් පන්තියේ නිත්‍ය ගමන් මලු දීමනාවට අමතරව පිරිමැසුම් පංතිය සහ ව්‍යාපාරික පන්තිය සඳහා කිලෝග්‍රෑම් 10ක අමතර ත්‍යාගශීලී ගමන් මලු දීමනාවක් පිරිනමයි.

ස්වයං-සංචාර සඳහා මිලදී ගන්නා සෑම ගුවන් ප්‍රවේශ පත්‍රයක් සඳහාම එක වරක් ගාස්තු අය කිරීමකින් තොරව සංචාර දින වෙනස් කිරී‍මේ වරප්‍රසාදයද සිසුන්ට ලැබේ. ශ්‍රීලංකන් ශිෂ්‍යයින් සඳහා ඉතා හොඳින් ගුවන් මාර්ග සිතියම සැලසුම් කර ඇති අතර අධ්‍යාපනය සඳහා ජනප්‍රිය රටවල් එක්සත් රාජධානිය , ඕස්ට්රේලියාව; මැලේසියාව; සිංගප්පූරුව; සහ ඉන්දියාව වැනි ගමනාන්ත වෙත සෘජු ගුවන් ගමන් සේවා සිදුකරයි.

වසරකට ශ්‍රී ලාංකිකයන් 25,000ක් පමණ විදේශයන්හි උසස් අධ්‍යාපනය අපේක්ෂා කරති. කොළඹ සිට ජාත්‍යන්තර නගර වෙත ගමන් කරන සිසුන්ගෙන් බහුතරයක් රැගෙන යන්නේ ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සමාගම වන අතර ශ්‍රී ලාංකීය ජාත්‍යන්තර ශිෂ්‍යයින්ගේ ජනප්‍රියතම තෝරාගැනීම වනුයේ ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සමාගමයි.  

online වෙන්කරවා ගැනීමේ ක්‍රමවේදය භාවිත කිරීමේ දී හිමිවන වාසි හේතුවෙන් ශ්‍රී ලාංකික සිසුන් වැඩි සංඛ්‍යාවක් දැන් ඔවුන්ගේ ගුවන් ගමන් ඒ හරහා සිදු කිරීමට කැමැත්තක් දක්වයි. ශ්‍රීලංකන් හි සුවිශේෂී දීමනා සමඟින්, සිසුන්ට ඔවුන්ගේ ගමන පහසු කර ගැනීමත්  වැඩි ප්‍රතිලාභ ලබා ගැනීමටත් හැකි වී ඇත. වැඩි විස්තර සහ වෙන් කිරීම් සඳහා පිවිසෙන්න. https://www.srilankan.com/en_uk/special-offers/free-baggage-allowance-for-Students

Visits: 67