ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සේවා පුහුණු පාසල Helitours සඳහා වූ පුහුණුව සාර්ථකව අවසන් කරයි

ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සේවා පුහුණු පාසල, ශ්‍රී ලංකා ගුවන් හමුදාවේ වාණිජ ගුවන් අංශය වන Helitours හි තාක්ෂණික කාර්ය මණ්ඩලය සහ ආරක්ෂක කාර්ය මණ්ඩලය සඳහා 6, 10 සහ 11 කාණ්ඩවලට අයත් අන්තරායකර භාණ්ඩ රෙගුලාසි පිළිබඳ පුහුණුව පසුගියදා සාර්ථකව අවසන් කරන ලදී.

ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සේවා පාසලේ අන්තරායකර භාණ්ඩ රෙගුලාසි පිළිබඳ පුහුණු වැඩසටහන සහ එහි උපදේශක මණ්ඩලය ශ්‍රී ලංකා සිවිල් ගුවන් සේවා අධිකාරිය විසින් සහතික කර ඇත.

ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සේවා පුහුණු පාසල ගුවන් සේවා පුහුණුව සඳහා ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රමුඛතම ආයතනය වන අතර, මැදපෙරදිග, පකිස්ථානය සහ මාලදිවයිනේ සිසුන් නිතිපතා පැමිණෙන කලාපයේ ඉහළම ගුවන් සේවා ඇකඩමියක් ලෙස ද සැලකේ.

ගුවන් සේවා කර්මාන්තයේ දී ආරක්ෂාව ඉතා වැදගත් වේ. එබැවින් අන්තරායකර භාණ්ඩ රෙගුලාසි පිළිබඳ පුහුණුව අනිවාර්ය වන අතර, අනතුරුදායක ගුවන් භාණ්ඩ කාර්යක්ෂමව පිළිගැනීමට, හැසිරවීමට සහ සැකසීමට අවශ්‍ය දැනුමෙන් ගුවන් සේවා වෘත්තිකයන් සන්නද්ධ කිරීමට මෙමගින් කටයුතු කරයි. වැඩසටහනේ ආවරණය වන මාතෘකා අතරට නීතිමය අවශ්‍යතා, මෙහෙයුම් සීමාවන් , ඇසුරුම් උපදෙස්, ලේබල් කිරීම; ලියකියවිලි සහ මගීන්,ගුවන් යානා අන්තරායක භාණ්ඩ භාණ්ඩ ආරක්ෂිතව ප්‍රවාහනය කිරීම සහ සහතික කිරීම ඇතුලත් විය.

මෙම වැඩසටහන අවසන් කිරීමෙන් පසු හෙලිටුවර්ස් හි විංග් කමාන්ඩර් ගැමුණු මහානාම මහතා සිය කෘතඥතාව පළ කරමින් මෙසේ පැවසීය “ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සේවා පාසලේ සුදුසුකම් ලත් පුහුණුකරුවන් විසින් පවත්වන ලද මෙම වැඩසටහන විශිෂ්ට අත්දැකීමක්. මෙහිදී අපගේ කාර්ය මණ්ඩලයට ලැබුණු දැනුම දිගුකාලීනව Helitours හි නියාමන අවශ්‍යතා සපුරාලීම සහ ගුණාත්මක ශ්‍රම බලකායක් ස්ථාපිත කිරීම සහතික කිරීම සඳහා උපකාරී වනු ඇත. ” යනුවෙන් ඒ මහතා වැඩිදුරටත් පැවසීය.

Helitours යනු ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රධාන අභ්‍යන්තර ගුවන් සේවා ක්‍රියාකරුවෙකු වන අතර රට තුළ සංචාරක ව්‍යාපාරය ප්‍රවර්ධනය කිරීමේදී ප්‍රමුඛ කාර්යභාරයක් ඉටු කරයි. මෙම සමාගම මගීන්ට හෙලිකොප්ටර් සහ අනෙකුත් ගුවන් යානා ප්‍රවාහන පහසුකම් සපයයි. එහි ගුවන් යානා ඇණිය ශ්‍රී ලංකා සිවිල් ගුවන් සේවා අධිකාරියේ ප්‍රමිතීන්ට අනුකූලව සුදුසුකම් ලත් ගුවන් නියමුවන් සහ ඉංජිනේරුවන් විසින් මෙහෙයවනු ලැබේ.

Helitours සඳහා වූ පුහුණු වැඩසටහන සඳහා පහසුකම් සැපයූ ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සමාගමේ ජ්‍යෙෂ්ඨ විධායක නිලධාරී, ගුවන් මැදිරි ආරක්ෂණ උපදේශක රේනියර් ගුණවර්ධන මහතා මෙසේ පැවසීය. “ ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සේවයේ කැබින් ආරක්‍ෂිත පුහුණු අංශය ජාත්‍යන්තරව වාණිජ ගුවන් සේවා ගණනාවක මැදිරි කාර්ය මණ්ඩල සාමාජිකයින් සඳහා පුහුණු ලබා දී තියෙනවා. කෙසේ වෙතත්, ගුණාත්මක නිෂ්පාදනයක් ස්ථාපිත කිරීම සඳහා Helitours සඳහා සහාය වීම අපගේ ආරක්ෂක හමුදාවන්ගේ සමාජ වගකීමක්. ” යනුවෙන් හෙතෙම පැවසීය.

මේ පිළිබඳව අදහස් දක්වමින් ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සේවා පුහුණූ පාසලේ සාමාන්‍යාධිකාරී ප්‍රිමාල් ද සිල්වා මහතා ප්‍රකාශ කලේ Helitours හි පුහුණු හවුල්කරුවෙකු වීම සහ ශ්‍රී ලංකා ගුවන් හමුදාවට ඔවුන්ගේ මානව සම්පත් පුහුණු අවශ්‍යතා සඳහා සහය වීම ශ්‍රීලංකන් ගුවන් සේවා පාසලට විශාල ගෞරවයක් බවයි. ඉදිරි වසරවලදී ආයතන දෙක අතර සහජීවන සබඳතාව සහ දේශීය ගුවන් සේවා අංශයේ සේවයේ නියුතු ශ්‍රම බලකායේ නිපුණතාවය වර්ධනය කිරීමට බලාපොරොත්තු වන බවද ඒ මහතා පැවසීය.

Views: 134